Blog

Klimatyzacja domowa ile kosztuje zakup i montaż

By 19 maja 2021 styczeń 11th, 2022 No Comments
Klimtyzacja Domowa - koszt zakupu i montażu

Klimatyzacja domowa – ile kosztuje?

W upalne dni nasze domy czy mieszkania nagrzewają się tak, że nawet przy otwartych oknach ciężko jest odpocząć czy spać w nocy. Suche powietrze panujące w mieszkaniu bardzo nas drażni. Zastanawiamy się czy można coś z tym zrobić, aby uzyskać komfort przebywania w budynku w upalne lato. Coraz więcej osób myśli czy klimatyzacja w domu była by dobrym rozwiązaniem. Kiedyś klimatyzacja była oczywista tylko w dużych obiektach, dziś coraz częściej decydują się na nią mieszkańcy domów prywatnych. Ma na to wpływ zmniejszenie kosztów zakupu i instalacji klimatyzacji niż nawet kilka lat wcześniej.

Ceny rynkowe klimatyzatorów

Szacujemy że ceny klimatyzatorów do domu czy mieszkania to koszt ok 3-4tyś złotych. Ostatnio coraz więcej osób jest w stanie wydać taką kwotę na klimatyzacje, o oznacza że rynek klimatyzacji będzie się prężnie rozwijać. Poniżej podam przykłady cen klimatyzatorów na dzień dzisiejszy:

  • Klimatyzator ścienno-sufitowy typu on/off od 1000zł
  • Klimatyzatory podłogowe o mocy 5kw-koszt 3500-7000zł
  • Nowoczesne klimatyzatory w technologii inwerterowej ok 2000tyś zł
  • Klimatyzatory kasetonowe od 4000 do 9000 tyś zł

Od czego zależy taka rozpiętość cenowa?

  1. od producenta urządzenia
  2. funkcji danego modelu
  3. mocy klimatyzatora

Oczywiście można kupić klimatyzator online, jednak w tedy trzeba szukać na własną rękę fachowca który będzie w stanie zamontować klimatyzacje, a to zawsze generuje dodatkowe koszty. Jeżeli będziemy korzystać z usług przedstawiciela handlowego konkretnej marki klimatyzatorów możemy skorzystać z pomocy monterów takiej klimatyzacji.

Często ludzie decydują się na zakup przenośnego urządzenia klimatyzacyjnego. Jest to najtańsze a zarazem najmniej wydajne urządzenie z tych dostępnych na rynku. Będzie to jedynie dobre rozwiązanie tam gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej klimatyzacji.

Koszt montażu klimatyzacji

Oprócz kosztu zakupu klimatyzacji trzeba też uwzględnić koszt montażu. Trzeba się liczyć z wydatkiem w granicy 600-800zł. Warto przy montażu skorzystać z pomocy profesjonalisty, gdyż pomoże on w prawidłowym uruchomieniu klimatyzacji. Jeśli podejmiecie próby samodzielnego montażu możecie stracić gwarancję producenta urządzenia.

Dobrze jest kupić klimatyzacje wraz z montażem. Można zyskać aż 8% rabatu z ulgi podatku vat. Decydując się na klimatyzację w domu trzeba zwrócić uwagę na to ile takie urządzenie będzie pobierać prądu. Najtańsze urządzenia będą pobierać więcej energii elektrycznej niż te z wyższej półki. Myślę więc że skoro klimatyzacja to wydatek na lata nie warto decydować się na zakup najtańszego urządzenia.

Przy wyborze klimatyzacji weź pod uwagę 3 najważniejsze warunki, które powinno spełniać takie urządzenie:

– energooszczędność

-cicha praca urządzenia

-poziom nawiewu chłodnego lub ciepłego powietrza

Na rynku jest wiele rodzai, modeli czy firm specjalizujących się w klimatyzacjach domowych. Zachęcam do przejrzenia i porównania kilku modeli z przynajmniej dwóch różnych firm aby dopasować klimatyzację do swoich potrzeb i nie żałować później zakupu.

Wentoklima Kraków - Montaż i Sprzedaż Klimatyzacji

Wentoklima sp. z o.o.

ul.Stanisława Augusta Poniatowskiego 36, 31-709 Kraków
NIP: 6783183208, REGON: 385212399 KRS: 0000822162

+48 690 690 719
biuro@wentoklima.pl